Dlaczego warto uczyć się sprzedawać?

Zanim zostałem trenerem i zacząłem z powodzeniem uczyć ludzi sztuki sprzedaży (i nie tylko), wielokrotnie zastanawiało mnie to, dlaczego tak niewiele osób interesuje się (i rozwija) sprzedażą i nauką tej wspaniałej sztuki.

Po wnikliwej analizie tematu, doszedłem do dość oczywistych, aczkolwiek bardzo ważnych wg mnie wniosków: sprzedaż, podobnie jak wiele innych rzeczy wydaje się im być czymś trudnym, dlatego wielu ludzi porzuca działania związane z jej nauką, a wielu z tych, którzy rozpoczną rezygnuje, gdy pojawią się trudności. Trudności oczywiście mogą pojawić się zawsze, ale jak wiadomo, w życiu za darmo nie ma nic. Dlatego tak ważne jest to, aby ucząc się sprzedaży korzystać ze sprawdzonych i działających sposobów. Ale o tym innym razem.

Zanim zaczniesz szukać sposobów, być może będzie Nam dane spotkać się na sali szkoleniowej na jednym ze szkoleń czy też w innym okolicznościach, powinieneś/aś wiedzieć dlaczego właściwie powinieneś/aś umieć sprzedawać?

Sprzedaż produktów, usług, swojego czasu (podczas rozmowy kwalifikacyjnej), idei, stanowiska w trakcie dyskusji itd jest umiejętnością dzięki której znacznie łatwiej zrealizujesz wszystkie swoje plany i zamiary. Sprzedaż rozumiana jako umiejętność przedstawienia drugiej stronie tego, czego oczekuje i czego (!) potrzebuje w danym momencie, będąca odpowiedzią na problemy, które dana osoba ma i pragnie rozwiązać… to jest to co może (dosłownie) zmienić Twoje życie.

Gdzie możesz wykorzystać umiejętność sprzedaży?

Jeżeli chcesz, aby Twoja sytuacja finansowa zmieniła się na lepsze, to oprócz umiejętności zarządzania pieniędzmi, potrzebujesz… pieniędzy, którymi możesz zarządzać. Wydaje się oczywiste, zatem wystarczy zarabiać więcej. Powiedz mi jednak jak?

Jeżeli chcesz dużo kupować, najpierw musisz dużo sprzedawać” – R. Kiyosaki

Sprzedawać” dużo produktów, usług, dużo.. wartości, wynikającej choćby z wykorzystania Twojego czasu jako pracownika. Jednak aby to zrobić potrzebujesz umiejętności przedstawienia drugiej osobie wartości płynącej z 'zakupu’ czy to produktu, czy Twojego czasu, Twoich usług. I tak koło się zamyka, ponieważ tylko dzięki umiejętności sprzedawania, posiadanie świetnych pomysłów, produktów, rewelacyjnych umiejętności, możesz przekuć w wymierną, pieniężną wartość.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie tego faktu, pamiętaj – tak naprawdę nie musisz niczego zmieniać… tylko czy chcesz zgodzić się na brak możliwości osiągania zamierzonych celów powiązanych z pieniędzmi tylko dlatego, że nie potrafisz sprzedawać?

Jeżeli do tej pory nie miałeś/aś do czynienia ze sprzedażą, pamiętaj, że jednym sposobem na to aby nie upaść, jest pozostanie w miejscu. Wtedy jednak nie masz co liczyć na zmiany. Dlatego właśnie zastanów się gdzie umiejętność sprzedaży może zadecydować o Twoim długoterminowym sukcesie i rozpocznij naukę tej fascynującej sztuki od zaraz. Czytaj, poszukuj informacji, bierz udział w szkoleniach i seminariach i przede wszystkim … sprzedawaj, bo ćwiczenie czyni mistrza!

Łukasz Gigoń
Trener rozwoju personalnego
i kompetencji biznesowych

P.S.

Chcesz wiedzieć, kiedy pojawi się nowy artykuł?
Zapisz się na listę newslettera korzystając z formularza po prawej =>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.